Вчерашният Китай, както и днешният, винаги е бил един свят „сам по себе си”, един огромен свят, много близък и същевременно много различен от нашата вселена – вселената на хората от Запада... Един сложен свят, който се оставя да бъде открит само ако откривателят си направи труда да си набави и овладее инструментите, чрез които би могъл да го разбере. 
 Китайската цивилизация със сигурност е една от най-древните и най-богатите на нашата планета. Но за разлика от Древен Египет или великите монархии на Месопотамия тя продължава да съществува и да се развива. 
 Отпреди 5 000 години преди Христа Китай си е все на своето място, непоклатим и в същото време невероятно подвижен, защото след десетилетия затвореност и свиване в себе си той е на прага да се превърне в свръхсила, вписваща се великолепно в световната глобализация, в която волята й започва да тежи все повече и повече. 
Накратко казано, един свят сам по себе си... но със свое неизменно присъствие!
  
 Прибавете и Вашa анотация, мнение или коментар за това заглавиe 
 |