В третото произведение на младия предприемач Боян Бенев има много надежда, но това е и реалистична теория за бъдещето на България
Седмица преди националния празник на България бъдещето на страната изглежда по-несигурно от всякога. „Ако бях българин, незабавно щях да напусна България”, каза в интервю пред медиите висшият английски политик Найджъл Фараж само преди месец.
Случайно или не, точно в този момент се появява книгата „Две поколения” на Боян Бенев с дръзката амбиция да проследи някои от важните социални, икономически и политически процеси, които предстоят на България като държава и българите като народ през следващите 40 години.
Авторът е роден в България, но напуска страната с родителите си едва шестгодишен и отраства във Великобритания. Там завършва икономика в лондонския Юнивърсити колидж, регистрира първата си компания на 16 и е избран за най-добър млад предприемач в Обединеното кралство в престижната анкета на списание Start Your Business, когато е на 23 години. Паспортът, акцентът и биографията му го определят много повече като британец, отколкото като българин.
Следва едно голямо „но”!
И то е, че Боян предпочита да свърже бъдещето си не с Великобритания, а с бъдещето на България. И от 2009-а насам работи като консултант на големи български компании в областта на маркетинга, продажбите, медиите и информационните технологии, създател и председател е на Българският клъстер за предприемачество и иновации – сдружение, чиято основна цел е да обедини и фокусира енергията на най-влиятелните български организации, работещи в сферата на предприемачеството.
Безценният опит, натрупан от Боян на фронта на бизнеса и предприемачеството и дълбоката му увереност, че в родината му най-доброто предстои го мотивират да сподели една оптимистична визия за бъдещето на България в книгата „Две поколения”. Някои от важните въпроси, на които книгата се опитва да отговори са следните:
Защо Българите се срамуват от собствената си държава?
Къде е бъдещата сила на Българската икономика?
Ще се върнат ли в родината си някой ден българите, живеещи в чужбина и до какво ще доведе това?
Колко време ще мине преди да дочакаме хубаво бъдеще за страната ни?
Прибавете и Вашa анотация, мнение или коментар за това заглавиe
|