Днес мнозина трудно се справят с предизвикателствата на забързания свят, с отговорността за собствения им живот, който трябва да изживеят смислено и пълноценно. Колко често ни се случва да отпуснем безсилно ръце и да кажем: „Край, бушоните ми прегоряха…”
Проф. Франц Декер умело напипва тези проблеми на нашето съвремие и ни разкрива неподозирани възможности да събудим и да развием в себе си силите, които ще ни помогнат да надмогнем трудностите, посочва ни неизчерпаемите източници, скътани в във всеки у нас, така че животът ни да прелива от радост, ведро спокойствие, кураж и оптимизъм.
Книгата се основава на най-новите резултати от научните изследвания, според които е възможно човек да има пълноценен, смислен и уравновесен живот чрез преориентация и програмиране на душата.
Лек за душата е истинска домашна аптечка срещу стреса, изтощението, срещу чувството за вътрешно изчерпване и загубата на ориентири в живота.
Без душа не сме хора
Днес е наложително да преодолеем властващите в нашето общество материалистични схващания за тялото и за живота и да използваме своите духовно-душевните сили за собственото си развитие, за да придадем облик на своя живот. Науката все по-ясно осъзнава значението на духовността и на човешката душа за развитието на психоменталните способности и за физическото здраве. Те са в основата на надеждата за увеличаване на продължителността на живота, за ограничаване на риска от развихрящите се болести на цивилизацията, за намаляване на стреса и укрепване на човешкото здраве. Човек вниква по-дълбоко в смисъла на живота и изпитва прилив на жизнена сила благодарение на обвързаността със свръхестественото, с ближните, с природата и със самия себе си.
Животът на мнозина наши съвременници е осакатен - те се чувстват изчерпани, сякаш са изпепелени, празни отвътре. Всичко около нас ни се струва спешно, всички са стресирани, трептящи от напрежение.
Повечето хора обаче разполагат с по-голям потенциал, отколкото изобщо си представят. Ние, хората, използваме само част от способностите си, казва Алберт Айнщайн. Днес мнозина поддържат физическата си активност, за да балансират свръхнатоварването. Постепенно си пробива път и фитнесът за ума, тренингът на духовната виталност. За преобладаващата част от нашите съвременници обаче този подход - тренирането на душата, си остава все още нещо непознато. В днешния свят сме твърде подвластни на външните фактори. И цял живот копнеем за нещо, което да ни даде нова сила, жизненост и яснота по нашия път.
Прибавете и Вашa анотация, мнение или коментар за това заглавиe
|